Selasa, 08 Maret 2016

Każde plot PVC są nieodłącznym składnikiem wszelkiej nieruchomości.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. Żeby można się było przedostać na teren prywatnej posesji potrzebna jest furta oraz brama.
Na pewno bramy i furty ogrodzeniowe powinny być dobrze skonstruowane dlatego ze narażone są na znacznie większe obciążenia aniżeli pozostała cześć sztachety z Winylu na ogrodzenie i bramę ze sztachet. Z tej przyczyny jakie winny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle duża żeby umożliwiała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna też umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo lub lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe na ogół są zamontowane ponad murkiem furtka powinna znajdować się trochę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby balustrady z plastyku na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowabyło równej wielkości.

Przy doborze ploty z PCV na plot i bramkę ze sztachetek jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna bądź rozwierana. Żeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się uwzględnić fakt iż ogrodzenie z PCV przy bramie powinno być tak długie aby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, lecz przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama wjazdowa i furtka ma być zrobiona. Te 2 składniki ogrodzenia nie powinny odbiegać ani konturem ani materiałem od reszty ogrodzenia aby ogrodzenia z PCV na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowaprezentowało się jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do wypełnienia bramy ewentualnie furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar