Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane prędko się dewastują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów gatunek płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar